6 rad, které jsou k ničemu

Dnešní doba je toho plná. Návody jak zvýšit svoji produktivitu. 12 rad pro šťastnější život. Tři kroky k úspěšné kariéře. Zaručeně správná metoda ke zbavení se stresu. Jeden aby se z toho spíš zbláznil.

Čtěte knížky o osobním rozvoji/time-managementu

Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik času strávíte konzumací něčeho, co někomu zafungovalo? Zafungovalo to i u vás? Každý z nás je individuální osobnost a takový návod zafunguje jen u člověka který ho napsal. Když už se o tuto tématiku zajímáte, neberte to všechno vážně. Vycucněte si jen to (pro vás) nejdůležitější a nečtěte toho zbytečně moc. Není nic horšího než ztrácet drahocenný čas tím, že budete číst o tom, jak neztrácet drahocenný čas.

Rozjeďte startup!

Připadá mi, že se všichni startupisti ženou za počtem registrací na startupcampech, tlacháním o tom, že mají startup, nebo přednáškami o tom, jak rozjet startup. Máte nápad na podnikání? Rozjeďte to! Sežeňte si cílovou skupinu zákazníků a pokud o váš produkt budou mít zájem, získejte od nich dostatečný kapitál na rozjezd.

Nezačínejte den e-maily

Známá GTD poučka. Souvisí přímo se čtením knížek o time-managementu. Nevím, proč bych neměl začínat pracovní den čtením e-mailů. Můj inbox po ránu obsahuje cca 3 maily, které vyřídím do 2 minut. Proč bych si to měl nechávat na později? Protože to tak někdo dělá a napsal o tom knížku?

Čtyřhodinový pracovní týden

Knížku Čtyřhodinový pracovní týden od Tima Ferrissa jsem nečetl. Ve zkratce v ní jde o to, že Tim Ferris cestuje po světě, baví se a stačí mu pracovat 4 hodiny týdně. Pro vás ostatní si nechte zajít chuť. Je to stejné jako s úspěchem Tonyho Hsieha – pokud nejste ON, tak vám to asi takhle fungovat nebude.

GTD vám pomůže

Připadá mi, že v tomhle zamyšlení píšu pořád to stejné, jen se snažím to jinak opsat, ale možná to tak má být…

Všechny time-management metody se tváří jako všehospása. U mě ale moc dobře nefungují. Hodně jsem toho vyzkoušel, ale nakonec vždy skončím u tužky s papírem a jednoduché aplikace pro úkoly. Udělejte to tak taky, vyprdněte se na předem dané postupy. Zkuste si představit, jak by se to líbilo vám. Vemte si z GTD jen to důležité a zbytek si ohněte podle sebe.

Spánek 4 hodiny denně

Člověku prý stačí spát 4 hodiny denně. Zbytek “dospí” pauzami během dne. A opravdu to tak funguje, existuje na to i řada výzkumů. Má to ale jedno velké ALE. Dnešní společnost k tomu není uzpůsobená. Pokud pracuji doma, tak by se to nějak udělat dalo. Pro ostatní, co chodí normálně do práce je to nereálné. Nehledě na to, že by tohle muselo aplikovat i vaše okolí (vaši spolubydlící) – jinak se s nimi nepotkáte a budete takový ten “Forever Alone”.

…a jedna, která vám zaručeně pomůže

Ohýbejte, ohýbejte, ohýbejte! Přizpůsobujte si věci podle sebe. Nesnažte se zapadnout do předem zformovaných škatulek. Vytahujte si jen to dobré a ohněte si to pro sebe. Kreativec je přece kde kdo, tak nemůže být problém trochu kreativity přinést i do postoje k volnému/pracovnímu času a plánování všehomíra :-)


Napsal Jan Zatloukal dne 23.10.2012.

Můžete si přečíst další články nebo odebírat RSS feed.