Blog

Jan Zatloukal


Nacházíte se v archivu mého blogu, který již není udržovaný. Novější články o testování píšu na Testujeme.software.

Kam směřuje testování, aneb pelmel z Testing United 2019

22. 12. 2019
„Hlavně si udělat poznámky, aby to později dávalo smysl.“ To je taková klasická předkonferenční mantra. Jak to nakonec dopadne, všichni víme :-) Já se vždycky snažím si poznámky později utřídit a dát jim hlavu apatu. Z letošního Testing United mám ale pocit, že bude lepší, když to sepíšu tak, jak to přišlo.


LAMP vývojový server ve Windows pomocí Cygwin

01. 10. 2018
V některých věcech jsem ze staré školy. Například mám rád práci v příkazové řádce - podle mě je na některé věci rychlejěí, než grafické UI. Naopak nemám rád, když musím na počítač instalovat další aplikace o kterých nevím, kde všude zanechají stopu. Proto jsem, pro spoustu věcí, začal používat Cygwin.


Máte plný Gmail nebo Google Disk? Je čas na úklid!

24. 01. 2017
Aplikace od Google používáme denně jak pro práci, tak osobní záležitosti. Není proto naškodu udělat občas menší čistku a uvolnit místo pro další e-maily nebo soubory.


Zkřížili jsme dinosaura s raketou

30. 09. 2016
Když se účastníte nějaké konference zaměřené na on-line marketing, programování a podobná témata, nabudete dojmu, že programátoři používají nejnovější vychytávky, využívají těch nejlepších služeb, … Prostě IT na nejvyšším levelu. Jenže pak se vrátíte domů zpět do reality.


Jak se nenechat rušit při práci 2

29. 02. 2016
Od posledního článku na toto téma uběhl rok a od té doby se některé věci změnily. Už mě toho tolik neruší, začal jsem používat jiná rozšíření nebo mobilní aplikace. Tak tady je dalších pár tipů, jak na to.


Jak jsme hacknuli SAP

19. 12. 2015
Jeden z našich klientů začal nasazovat SAP na řízení procesů ve firmě a tak chtěl také vytvořit e-shop, který by na něj byl napojen.


Jak se nenechat rušit při práci

23. 02. 2015
V poslední době mám pocit, že mi pořád někdo píše a ruší mě od práce – ať už to jsou kolegové, kamarádi nebo „automaty“ v podobě e-mailových upozornění, newsletterů a podobně. Nechci se ale nechat rušit. Nemusím na všechno odpovídat hned a přerušt kvůli tomu tok myšlenek. Nastavil jsem si tedy některé procesy, které mi v tom pomáhají. Chcete vědět, jak na to?


Jak se nezbláznit z e-mailů II

27. 11. 2014
Plná schránka e-mailů? Nevíte kam dříve skočit? Můžete začít s lepší organizací, důležitá jsou ale také jednoduchá pravidla, která vám usnadní práci s elektornickou poštou. A nejedná se o žádnou raketovou vědu.


Jaký byl #shopcampcz 2014?

21. 10. 2014
Kvalita českých barcampů roste, tedy alespoň ze strany pořadatelů. Stejným způsobem ale klesá kvalita přednášek. Přednášející to totiž ve většině případů berou jako self-promo a obsah přednášek je ve stylu „měli by jste dělat tohle“, ale už neřeknou jak. Což by bylo dobré, kdyby konference navštěvovali provozovatelé webů a e-shopů.


Jaký byl #barcampcz ve Zlíně?

16. 02. 2014
Report ze vsetínského Barcampu ve Zlíně. Opět vydařená akce pro všechny, kteří se pohybují okolo webů a on-line marketingu.


Jak se nezbláznit z e-mailů

03. 02. 2014
Taky máte plnou příchozí poštu v e-mailové schránce? Tak to taky určitě nevíte, kam dřív skočit, který e-mail otevřít, jaký úkol udělat…


6 rad, které jsou k ničemu

23. 10. 2012
Dnešní doba je toho plná. Návody jak zvýšit svoji produktivitu. 12 rad pro šťastnější život. Tři kroky k úspěšné kariéře. Zaručeně správná metoda ke zbavení se stresu. Jeden aby se z toho spíš zbláznil.


Štěstí doručeno aneb proč nemám rád startupy

18. 10. 2012
Nemám rád startupy. V dnešní době se takto totiž označuje snad každý nápad na podnikání a většina startupistů se nesnaží rozjet kvalitní firmu a místo toho se zaměřují na získání investora a vyhrávání různých startup kempů. Nezaměřují se tedy na vývoj své firmy ale spíš jenom na to, že tomu říkají startup…


17. 03. 2011
Logo má každá firma. Google ho má, Apple ho má, Seznam ho má. I vy by jste měli mít nějaké logo. Logo je součástí firemní identity a pomůže vašim zákazníkům rozlišit vaši firmu od ostatních.